Aptauja: Pašvaldību vēlēšanās lielākā cīņa vēl priekšā; 31% respondentu nav izlēmuši, par ko balsot
jūnijs 18, 2017
Ušakova konkurentiem pietrūkst oriģinalitātes un asuma
jūnijs 18, 2017
Show all

ZZS Rīgā sarežģītas izvēles priekšā – grimt vai tomēr celties?

Politisko organizāciju apvienība “Zaļo un zemnieku savienība” (ZZS), kura par Rīgas mēra amata kandidātu izvirzījusi Armandu Krauzi, kļuvusi par nepamanāmāko valdošās koalīcijas partiju gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās Rīgā. Kamēr kopumā Latvijā ZZS pozīcijas ir stabilas, Rīgā par apvienību šobrīd gatavi balsot vien 2,8 % vēlētāju, liecina Sabiedriskās domas un tirgus izpētes centra (SDTIC) martā veiktā aptauja.

Kā liecina aptauja, “Zaļo un zemnieku savienība” kopumā Latvijā nezaudē savu popularitāti, ko gan nevar teikt par Rīgu, kur, iespējams, partija var nepārvarēt nepieciešamo 5 % barjeru. Savukārt ZZS virzītais mēra amata kandidāts Armands Krauze nenoliedzami ir viens no neizteiksmīgākajiem kandidātiem un var teikt, ka uz doto brīdi atrodas citu politisko līderu ēnā. Kā norāda SDTIC vadītājs Alberts Jodis, aptaujas dati rāda, ka šobrīd par Krauzi gatavi balsot vien nepilni 3 % vēlētāju, kas ir skaļš trauksmes signāls Ministru prezidenta Māra Kučinska pārstāvētajai politiskajai apvienībai.

“Ja līdz šim ZZS reitingi bijuši salīdzinoši stabili, ko galvenokārt sekmējusi partijas aktīvā iesaistīšanās valdības darbā, tad Armanda Krauzes izvirzīšana Rīgas mēra amata kandidatūrai nospēlējusi ne pārāk pozitīvu lomu,” uzsver A. Jodis.

Kamēr Latvijas Reģionu apvienības izvirzītais kandidāts Mārtiņš Bondars un esošais Rīgas mērs Nils Ušakovs bauda vēlētāju atzinību, Krauzes sniegums uz viņu fona izskatās nepārliecinošs.
Līdz ar kandidatūras izvirzīšanu, Krauze paziņojis, ka ZZS ieskatā Rīgas domei jāveicina sadarbība ar Pierīgas pašvaldībām, tāpat viņš solīja neatņemt rīdziniekiem piešķirtos labumus un nodrošināt caurredzamu Rīgas kapitālsabiedrību pārvaldību. Viens no redzamākajiem mēra amata kandidāta solījumiem bija nepieļaut tā dēvēto “kapu tramvaju” Rīgā. Izklāstījis savus priekšlikumus, Krauzē nekavējoties pazuda starp citiem kandidātiem, pašlaik neizrādot pietiekami lielu aktivitāti, lai vēlētāji viņu pamanītu. “Zemais atbalsts ZZS kandidātam ir būtisks izaicinājums partijai, kura aktīvi darbojas valdībā,” pauž A. Jodis.

Pētījuma centra vadītājs norāda, ka aptaujas rezultāti liecina – ir pienācis pēdējais brīdis, lai “Zaļo un Zemnieku savienība” stingrāk pievilktu grožus un sāktu domāt par aktīvāku vēlēšanu kampaņu, popularizējot ne tikai Rīgas mēra amata kandidātu Armandu Krauzi, bet arīdzan, iespējams, pārstrādātu un papildinātu savu piedāvājumu rīdziniekiem. Pretējā gadījumā, neko nemainot, partija draud izbālēt uz citu politisko spēku fona.