Vai LU SZF piedāvā studentiem atslēgt smadzenes?
jūlijs 5, 2017
Ko nevar celt, to nevar nest
jūlijs 14, 2017
Show all

Ko mēs katrs varam darīt Latvijas labā?

Nesen noslēgušās pašvaldību vēlēšanas, taču jau tagad redzama spraiga gatavošanās nākamajām – Saeimas vēlēšanām. Saistībā ar to uzpeldējušas senas “oligarhu sarunas”, kā rezultāta tiek rīkoti plaši mītiņi, amata krēsli šūpojas ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, Ministru prezidentam Mārim Kučinskim un pat Valsts prezidentam Raimondam Vējonim. Partija “Vienotība” šķeļas un pie apvāršņa parādās partijas, kuru priekšgalā ir bijušie Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētāji. Tās sola tautai to, ko viņi gaida – atlaist, iznīcināt, pāraudzināt, un nav mazums, kas uz populistiskajiem solījumiem uzķeras, jo dusmas izraisa gan mazie ienākumi, gan mūždien sliktā valdība.

Apkārtējais haoss un pieaugošās naida runas liecina, ka ir sākusies īsta cīņa par varu – partijas veido koalīcijas, nomelno viena otru, pieaug agresija un liekulība, nemaz nerunājot par bezrobežu blefu. Šķiet, ka, lai nonāktu pie varas, partijas ir gatavas upurēt jebko un netiek izslēgts arī scenārijs, kas paredz, ka mūsu valsti vadīs Kremlim pietuvināta partija, bet par premjerministru kļūs Solvita Āboltiņa.

Patiesībā gan daudzas no varaskāres partijām nemaz nezina, ko ar šo varu iesākt, jo domā tikai par savām savtīgajām interesēm, nevis par valsti. Pašlaik tās ir tik ļoti aizņemtas ar shēmošanu, ka ir vairāk kā skaidrs, ka tās grasās īstenot savas personīgās, nevis sabiedrības intereses.

Spilgts piemērs ir nespēja vienoties par nodokļu reformu, kura vairāku pārmaiņu rezultātā vairs neatbilst sabiedrībai solītajām un atliek vien jautāt: Kur palikuši solījumi par vienlīdzību? Kā ar uzņēmēju interesēm un kompensācijām? Šodien vien retais nojaušs, kāds būs nodokļu reformas rezultāts. Skaidrs ir viens, kamēr partijas turpinās cīnīties katra par savu ietekmes sfēru, Latvijas valsts nekļūst par vietu, kas spēcinātu nācijas vienotību un lepnumu. Uz šī haosa fona no Latvijas turpinās aizbraukt iedzīvotāji, mazināsies patriotisms un sabiedrība turpinās šķelties.

Nacionālā Mediju grupa (NMG) aicina valdībai un sabiedrībai strādāt kā vienotai komandai, lai stiprinātu Latvijas iedzīvotāju saliedētību un veicinātu valstiskās piederības izjūtu. Ikvienam ir iespēja sniegt savus ieteikumus, kā izmainīt mūsu valsts likumdošanu un novērst situāciju, kurā jūtamies tā, it kā dzīvotu netaisnīgā valstī, kurā iedzīvotājiem nav teikšanas.

Ir īstais laiks atjaunot valdības un sabiedrības saiknes trūkumu, un norādīt uz vairākiem būtiskiem darbiem, kas būtu jāpaveic, lai mēs varētu lepoties ar savu valsti. Pārmaiņas nevar notikt vienā dienā, taču mēs varam izrādīt iniciatīvu un nākt klajā ar priekšlikumiem, katrs sev uzdodot jautājumu “Ko mēs katrs varam darīt Latvijas labā?”.

Protesti un dusmu izgāšana pār valdību nav atrisinājums, – kopējais darbs ir tas, kas var panākt, lai ikviens sabiedrības pārstāvis apzinātos savu vērtību un ieguldījumu kopēja mērķa – valsts attīstības labā!

Rakstiet arī savas idejas un priekšlikumus: nmg@nmg.lv

Radošās kopienas licence
Šis darbs ir licencēts ar Radošās kopienas Atsaucoties 4.0 Internacionāls licenci.