Ušakova konkurentiem pietrūkst oriģinalitātes un asuma
jūnijs 18, 2017
Mediju naudu Sorosa domubiedriem
jūnijs 18, 2017
Show all

Aptauja: Bondars pārliecinoši sīvākais Ušakova pretinieks; LRA pozīcijas neskaidras

Latvijas iedzīvotāju atbalsts Rīgas mēra amata kandidātam Mārtiņam Bondaram pieaug, savukārt politiķa pārstāvētā partija Latvijas Reģionu apvienība nebauda tādu pašu atzinību kā tās līderis, liecina Sabiedriskās domas un tirgus izpētes centra (SDTIC) marta beigās veiktā aptauja.

Lai arī vēl mēneša sākumā gandrīz trešā daļa jeb 31% aptaujāto Latvijas ekonomiski aktīvo pilsoņu vēl nebija izlēmuši, par kuru partiju balsos jūnijā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās, šobrīd jau neizlēmušo skaits ir samazinājies līdz 29%.

Kā rezultātus komentē pētījuma centra vadītājs Alberts Jodis, iedzīvotāju atbalsts partijai “Saskaņa” un pašreizējam Rīgas mēram Nilam Ušakovam kopumā palicis nemainīgs. “Uz doto brīdi “Saskaņai” ir visdrošākās izredzes iekļūt nākamajā Rīgas domē, savas pozīcijas ir uzlabojusi arī “Zaļo un Zemnieku savienība”, stabili rezultāti ir arī Nacionālajai apvienībai un daudz lielāku vēlētāju ievērību sākusi gūt arī Jāņa Bordāna un Jutas Strīķes pārstāvētā Jaunā konservatīvā partija. Šobrīd mazāk paredzamas ir “Vienotības”, un “Latvijas reģionu apvienības” izredzes. Zem 5% procentiem un, visticamāk, rezultātus neuzlabos Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa pārstāvēta partija “KPV LV” un partija “No sirds Latvijai”,” norāda SDTIC vadītājs.

Savukārt runājot par Rīgas mēra amata kandidātiem, pašreiz lielākais Ušakova konkurents ir Mārtiņš Bondars, kura pozīcijas strauji uzlabojas. “Analizējot aptaujas rezultātus, skaidri redzams, ka Bondars gatavojas nopietnai cīņai, savukārt pārējiem kandidātiem tik liela entuziasma nav. Atbalsts pieaug arī Jaunās Konservatīvās partijas pārstāves Jutas Strīķes kandidatūrai, uzlabojas arī Vienotības virzītā Viļņa Ķirša sniegums, lai gan uz kopējā fona tas joprojām ir nepārliecinošs,” norāda A. Jodis.

Viņš uzsver – “Lai arī Mārtiņš Bondars ir nopietns kandidāts tam, lai no amata tiktu gāzts pašreizējais Rīgas mērs, bažas rada fakts, ka pašai Latvijas Reģionu apvienībai nav tik liels atbalsts kā tās līderim. Atšķirība respondentu vērtējumā mudina domāt, ka, iespējams, daudzi nemaz nav informēti, ka Bondars pārstāv Latvijas Reģionu apvienību. Aptauja liecina, ka liela daļa vēlētāju balsotu par Bondaru, bet mazāk izvēlas atbalstīt Latvijas Reģionu apvienību, kura Rīgas pašvaldības vēlēšanās startēs kopā ar partiju “Latvijas Attīstībai”. Grūti pateikt, kāds tieši iemesls šādai atšķirībai, bet pavisam iespējams Bondars ir daudz pamanāmāks par savu partiju kopumā. Tai vairāk jākoncentrējas uz sadarbību ar tās līderi, ja vien tā vēlas kļūt populārāka Latvijas iedzīvotāju acīs,” norāda A. Jodis.

SDTIC vadītājs ir pārliecināts, ka pašvaldību vēlēšanas šogad būs īpaši sīvas un prognozēt atsevišķu partiju rezultātus ilgtermiņā vēl nav iespējams, jo daudz ko noteiks vēlētāju aktivitāte un pašu partiju vēlme mainīt spēku sadalījumu Rīgā.
Aptauja veikta no 2017. gada 24. līdz 29. martam, tajā kopumā piedalījušies 1024 respondenti.